Македонија

Лашкоска: Ако бевме нормална држава причините за разрешување на замениците министри требаше да бидат неуспесите, а не партиското пазарење

А1он
Ако бевме нормална држава причините за разрешување на замениците министри требаше да бидат разрешени поради неуспесите, а не пазарењето. Или како резултат на тоа што
Свет

Шефот на американската дипломатија: Ако Кина им испрати помош на Русите, нема да се двоумиме

А1он
Американскиот државен секретар Антони Блинкен најави дека Вашингтон нема да се двоуми да воведе санкции за кинески компании и поединци доколку Пекинг обезбеди смртоносна помош
Спорт

Еурофарм Пелистер без Ојлески и без Атанасијевиќ на дуелот против Мотор

А1он
Ракометарите на Еурофарм Пелистер вечерва (20.45 часот) ќе го пречекаат Мотор Запорожје во последното десетто коло на Европската лига на ЕХФ. Пресметката во салата „Боро
Македонија

Ристески: 90 проценти од народот смета дека државата оди во негативна насока

А1он
Ние овде зборуваме за реконструкција на Влада и се лутите зошто ве критикуваме со бројки од институциите, 20 отсто инфлација е највисока во регионот, најниско
Македонија

Петкоска: Владината коалиција одамна има изгубено компас за квалитет и квантитет, таа е изедначена со поимот интерес

А1он
Како и до сега немаме образложение ниту зошто едни се разрешуваат, ниту зошто други се назначуваат, се говори за наводна реконструција без збор да каже
Македонија

Лажни се сите денешни 45 пријави за поставени бомби во училишта во Скопје

А1он
Министерството за внатрешни работи извести дека се направени сите потребни проверки во врска со денешните пријави од 23 средни и 22 основни училишта на подрачјето
Македонија

Здравковски: Во земјоделието е тотален крах, ќе се доведе во прашање опстанокот на земјоделците, но и народот нема да се прехрани

А1он
Премиере не дадовте осврт на работата на министрите, ниту сега за замениците. Кога се разрешува треба да се каже зошто се прави тоа, да се