Денеска променливо време со локален дожд, на планините снег

Од:

Променливо облачно со повремен локален дожд, на повисоките планини повремен снег, претежно во западните делови.

Ќе дува слаб до умерен ветер од југозападен правец.

Минималната температура ќе биде во интервал од 3 до 8, а максималната ќе достигне од 9 до 18 степени.

Во Скопје променливо облачно со сончеви периоди и со слаб до умерен југозападен ветер.

Минималната температура ќе се спушти до 4, а максималната ќе достигне до 11 степени.

В четврток времето ќе биде променливо облачно со повремен локален дожд, а на планините со повремен локален снег.

В петок и в сабота ќе настапи преодно стабилизирање на времето, а в недела се очекуваат нови локални врнежи од дожд и снег на планините.

Од петок утринските температури на повеќе места ќе бидат под нулата.

Би можело да ве интересира

УХМР: В понеделник дожд, во вторник значително пониски температури

Чуден дожд во Пекинг: Кога граѓаните виделе што паѓа, им се „превртел“ стомакот

Горан Наумовски

Денеска облачно време со повремени врнежи од дожд

Денеска облачно со повремени врнежи од дожд

Променливо облачно со повремени врнежи од дожд и со слаб до умерен јужен ветер

Времето денес променливо облачно со врнежи од дожд