Македонија

Макрадули: Интересите на ВМРО-ДПМНЕ и ДУИ ни ја загрозуваат ЕУ перспективата

А1он
„Проектот Собраниски институт, чие спроведување требаше да обезбеди независно и стручно тело во законодавниот дом, од чија работа корист ќе имаа сите пратеници, но и
Свет

Најмалку деветмина алпинисти загинаа на Монт Блан

А1он
Во снежна лавина во францускиот алпски скијачки центар Шамони, утрово загинаа најмалку девет, а повредени се најмалку осум лица – соопшти француската полиција. Полицијата соопшти
Македонија

Николов: Наместо панорамски тркала, Владата да отвори нови работни места

А1он
СДСМ укажува дека економската криза и економско-социјалната состојба во Република Македонија се продлабочува и поприма многу сериозни размери, а ова го покажуваат сите клучни економски
Македонија

„Доста се шегувавме, Македонија е грчка, вие сте Вардарска“ – нови летоци во Солун

А1он
Летоци со „историски факти“ осамнаа вчера на автомобилите на Македонците на паркинг просторот пред трговскиот центар Космос и Икеа во Солун. На сите автомобили со
Македонија

Скутерџиите почнаа да дивеат и во охридскиот дел од езерото

А1он
Скутерите почнаа да прават проблеми и на охридскиот дел од езеро. Во текот на вчерашниот ден на плажата Потпеш имало нарушување на безбедноста од страна