snouden

Свет

Сноуден доби руско државјанство

А1он
Поранешниот аналитичар на американската Агенција за национална безбедност (НСА) Едвард Сноуден доби руски пасош и положи заклетва за државјанство, изјави денеска неговиот адвокат Анатолиј Кучерена.
Свет

Путин му даде руско државјанство на свиркачот Сноуден

А1он
Рускиот претседател Владимир Путин му даде руско државјанство на Едвард Сноуден, јавија дел од светските медиуми. Свиркачот е познат по објавувањето строго доверливи податоци од
Свет

Сноуден ја поздрави одлуката за неиспорачување на Асанж во САД

А1он
Поранешниот соработник на американската Национална безбедносна агенција (НСА), Едвард Сноуден, денеска ја поздрави одлуката на британскиот суд да не го испорачува Џулијан Асанж на САД
Свет

Сноуден објави фотографија од својот син

А1он
Американскиот свиркач Едвард Сноуден и неговата сопруга добија син, а со фотографиите објавени денеска на социјалните мрежи, тие ја споделија оваа информација со јавноста. .Merry
Свет

Сноуден наскоро ќе аплицира за руско државјанство

А1он
Поранешниот вработен во американската Национална агенција за безбедност (НСА), Едвард Сноуден, наскоро ќе поднесе барање за руско државјанство, изјави неговиот адвокат Анатолиј Кучерена. – Тој
Свет

Сноуден ќе стане татко

А1он
Поранешниот член на американската Централна разузнавачка агенција (ЦИА) којшто доби дозвола за престој во Русија, Едвард Сноуден наскоро ќе стане татко, изјави денеска неговиот адвокат
Свет

Сноуден негира дека на американската Влада ќе ѝ даде пет милиони долари

А1он
Едвард Сноуден, поранешен член на Агенцијата за национална безбедност на САД (НСА), негираше дека се согласил на американската влада да и даде пет милиони долари
Свет

Сноуден го прекршил договорот за доверливост со НСА, американската Влада ќе му земе пет милиони долари

А1он
Едвард Сноуден, поранешен член на американската Агенција за национална безбедност, (НСА) се согласи да ги предаде приходите од продажбата на неговата книга на американската влада.
Свет

Програмата за надзор која ја разоткри Едвард Сноуден, е незаконска

А1он
Федералниот апелационен суд одлучи дека програмата за набљудување, разоткриена од информатичорот Едвард Сноуден за американската разузнавачка Национална безбедносна агенција – НСА, е незаконска. Сепак, судиите