Македонија

Бугарите се шегуваат на наша сметка – Прометеј се разбуди со гаќи

А1он
„Прометеј преку ноќ се разбуди со гаќи на себе“ – ваков наслов осамна на бугарскиот портал „Денес“. Во текстот, бугарскиот автор постојано се шегува на
Магазин

Опасна венчавка

А1он
Додека наближуваше силно торнадо, младен брачен пар од Канзас САД го кажа судбинското „да“. Малку фалеше целата венчавка да пропадне поради торнадото што наближуваше и
Македонија

Пресудата за Љубе Бошкоски пред правната комисија во Собранието

А1он
„Недемократското владеење на Груевски е потврдено и во најновиот извештај за човекови права на Стејт Департментот. Политичките притисоци кои се вршат врз судството е уште