ubiec

Свет

Путин го помилува сатанистот кој изеде четворица студенти

А1он
Русинот кој беше осуден на две децении затвор за ритуалното убиство на четворица тинејџери, наводно бил помилуван од рускиот претседател Владимир Путин во замена за
Свет

Медицинската сестра која уби седум бебиња во Британија осудена на доживотен затвор

А1он
Откако беше прогласена за виновна минатата недела, медицинската сестра Луси Летби, која уби седум бебиња во Британија, денеска е осудена на доживотен затвор, јави Би-Би-Си.
Свет

Угледен архитект осомничен дека е сериски убиец: Сееше страв цели 13 години, оставаше искасапени тела на плажите

А1он
Американскиот архитект Рекс Хојерман е уапсен во врска со сериските убиства на жени чии делови од телото биле пронајдени покрај автопатот во Њујорк во Гилго
Свет

Масовниот убиец на деца во Америка избегна смртна казна, семејствата се очајни

А1он
Поротата во САД денеска го осуди Николас Круз, масовниот убиец од Флорида, на доживотен затвор без можност за условно ослободување, наместо на смртна казна. Семејствата
Свет

Полицијата во Калифорнија ги предупреди граѓаните: „Внимавајте, може да има сериски убиец на улиците“

А1он
По истрагата за пет фатални престрелки во Калифорнија, полицијата ги предупреди граѓаните на оваа американска држава дека по улиците можеби се шета сериски убиец. Детективите
Свет

Убиецот на Абе пукал со рачно изработен пиштол, се истражува дали дејствувал сам

А1он
Осомничениот за убиството на поранешниот јапонски премиер Шинѕо Абе, 41-годишниот Тецуја Јамагами признал дека пукал со рачно изработен пиштол, соопшти јапонската полиција на прес-конференција. Јамагами