svadba

Магазин

Шон Пен се ожени по третпат, со избраничката правеле „Ковид-свадба“

А1он
Американскиот глумец Шон Пен се ожени по третпат. Овојпат, избраничката е неговата 31 година помлада колешка Лејла Џорџ – глумица од Сиднеј, Австралија. Оскаровецот го
Магазин

ВИДЕО: Уникатна видео венчавка во Сингапур поради страв од коронавирусот

А1он
Венчавките никогаш не се одвиваат како што е планирано, но стравот од коронавирусот резултираше со една уникатна прослава, без младенците. Млада сингапурска двојка, Џозеф Ју
Магазин

Ердоган кум на свадбата на Месут Озил

А1он
Турскиот претседател Реџеп тајип Ердоган беше кум на венчавката на поранешниот германски репрезентативец и фудбалер на Арсенал Месут Озил и Амина Гул. Свадбата, на која
Магазин

Гости на свадба останаа во шок, невестата им побара по 500 евра

А1он
Една жена од Австралија со своите пријатели на Фејсбук сподели дека за време на свадбата каде што присуствувала, невестата побарала повеќе пари со подарокот што
Магазин

Расте бројот на склучени, но и разведени бракови во Македонија

А1он
Бројот на склучени бракови во Македонија бележи пораст, но зголемување има и кај бројот на разведени бракови, покажуваат податоците на Државниот завод за статистика (ДЗС).