brakovi

Македонија

Лани склучени 13.814 бракови, бројот на разводи зголемен за 22,8 отсто и изнесува 1.990

А1он
Во земјава лани биле склучени 13.814 бракови, што е зголемување за 2,4 отсто во споредба со минатата година, додека бројот на разводи е зголемен за
Свет

ЕУ: Најмногу бракови склучени во Литванија, најмалку во Словенија

А1он
Најмногу склучени бракови во Европа се во Литванија, а најмалку во Словенија, говорат податоците на Европската статистичка агенција објавени денеска, на денот кога во голем
Магазин

Расте бројот на склучени, но и разведени бракови во Македонија

А1он
Бројот на склучени бракови во Македонија бележи пораст, но зголемување има и кај бројот на разведени бракови, покажуваат податоците на Државниот завод за статистика (ДЗС).