Ердоган кум на свадбата на Месут Озил

Од:

Турскиот претседател Реџеп тајип Ердоган беше кум на венчавката на поранешниот германски репрезентативец и фудбалер на Арсенал Месут Озил и Амина Гул.

Свадбата, на која присуствуваше и сопругата на турскиот претседател Емине Ердоган, се одржа во хотелот „Four Seasons“ на Бешикташ, пренесува Анадолија.

Освен Ердоган, кој на младите им посака многу среќа, на свадбата присуствуваа и голем број познати личности од светот на спортот.

Би можело да ве интересира

Епстајн погребан во необележена семејна гробница на Флорида

Ана Ололовска

Лери Кинг се разведе од својата седма сопруга

Ана Ололовска

Раскинаа Кејти Холмс и Џејми Фокс

Ана Ололовска

Бритни Спирс повторно предизвикува гневни коментари на интернет

Ана Ололовска

Поранешниот маж на Ејми Вајнхаус преку тужба бара милион фунти

Ана Ололовска

ВИДЕО: Бијонсе фотошопирана на плакатот за „Кралот лав“

Ана Ололовска