Гости на свадба останаа во шок, невестата им побара по 500 евра

Од:

Една жена од Австралија со своите пријатели на Фејсбук сподели дека за време на свадбата каде што присуствувала, невестата побарала повеќе пари со подарокот што го дала бидејќи не ја покривала цената на порцијата.

dobivaj vesti na viber

Имено, гостинката им подарила 200 долари и букет во вредност од 75 долари.

Незадоволната невеста побарала дополнителни 300 долари, бидејќи трошокот за едно лице бил, наводно, 500 долари.

Таа објасни дека во Австралија не е вообичаено да се плаќа присуството на свадба и наиде на голема поддршка на социјалните мрежи.

– Зошто луѓето очекуваат гостите да ги покријат трошоците за екстравагантните забави кои ги приредуваат? – е само еден од коментарите.

Би можело да ве интересира

Невеста од Србија претепана на сопствената свадба: Имам исекотини и целата сум со модринки

А1он

(ВИДЕО) Хаос на свадба во Србија: Сватовите се степааа со обезбедувањето, седум лица повредени

А1он

Инцидент на свадбена веселба во Полог

ВИДЕО: Прва снимка од венчавката во црква, Петар Грашо ја бакна Хана по што следуваше аплауз

Ана Ололовска

ВИДЕО: Се ожени Петар Грашо

Ана Ололовска

Авиокомпанија нуди венчавки во лет

Ана Ололовска