Шон Пен се ожени по третпат, со избраничката правеле „Ковид-свадба“

Од:

Американскиот глумец Шон Пен се ожени по третпат. Овојпат, избраничката е неговата 31 година помлада колешка Лејла Џорџ – глумица од Сиднеј, Австралија.

dobivaj vesti na viber

Оскаровецот го потврди тоа во видеоврска во ТВ-емисијата „Доцна навечер со Сет Мајерс“, покажувајќи го и прстенот.

– Да, точно. Имавме „Ковид свадба“. Тоа значи – бевме дома, со моите две деца и брат ѝ. Така го направивме тоа, изјави глумецот.

Пен (59) претходнно беше оженет со пејачката Мадона и со глумицата Робин Рајт, со која има две деца, а конечно се разделија и разведоа во 2010 година.

Би можело да ве интересира

ВИДЕО: Прва снимка од венчавката во црква, Петар Грашо ја бакна Хана по што следуваше аплауз

Ана Ололовска

ВИДЕО: Се ожени Петар Грашо

Ана Ололовска

Авиокомпанија нуди венчавки во лет

Ана Ололовска

ВИДЕО: Уникатна видео венчавка во Сингапур поради страв од коронавирусот

Ана Ололовска

Ердоган кум на свадбата на Месут Озил

Татјана Ташкова

Гости на свадба останаа во шок, невестата им побара по 500 евра

Татјана Ташкова