(ВИДЕО) Свадба во авион-невестата направи венчаница во тоалетот

Од:

На летот од Тексас до Калифорнија се случи необична свадба.

Пар од Тексас докажа дека свадбата не мора да биде на копно со традиционални обележја, како венчаница и костум. Тие организираа свадба на лет од Остин, Тексас до Оукленд, Калифорнија со помош на екипажот на летот.

Тамара Богети, патничка во авионот, рече дека невестата и нејзиниот иден сопруг се качиле во авионот со торба во која очигледно имало венчаница.

„Околу еден час по летот, стјуардесата и пријде на жената и ја замоли да дојде со неа до задниот дел од авионот“, изјави оваа патничка и очевидец на целиот настан. Невестата потоа отишла низ авионот кај нејзиниот вереник. Дури и венчавката во авион не би била толку необична доколку невестата наместо класичен фустан не носи тоалетна хартија.

На видеото снимено од патничката Тамара, невестата се гледа како оди со превез од тоалетна хартија и импровизиран бидермаер, исто така од хартија, додека околу неа се обвиткани долги бели ленти.

“Тие направија кратка лажна церемонија. Беше толку забавно и креативно. Ги „разнесе“ сите во авионот”, додаде таа.

Би можело да ве интересира

Авионот на Лавров дошол во Скопје преку Турција и Грција, Бугарија не дозволила прелет заради Захарова

Горан Наумовски

(ВИДЕО) Авион на американската морнарица ја промаши пистата и слета во вода

(ВИДЕО) Авион излета од пистата и удри во автомобил, има повредени

Горан Наумовски

Авион падна во морето кај Крит: Две лица се исчезнати

Хаос на небото: Пилотот се обидел да урне патнички авион

Предраг Петровиќ

Во Манчестер: Полицијата и пожарникарите опколија авион поради закана за бомба

Горан Наумовски