ВИДЕО: Уникатна видео венчавка во Сингапур поради страв од коронавирусот

Од:

Венчавките никогаш не се одвиваат како што е планирано, но стравот од коронавирусот резултираше со една уникатна прослава, без младенците.

dobivaj vesti na viber

Млада сингапурска двојка, Џозеф Ју и Канг Тинг, се вратиле од патување во Кина неколку дена пред венчавката и гостите биле загрижени дека биле изложени на коронавирусот.

Дв ојката смислила решение, па пријателите и семејството биле во салата без младенците кои организирале видео повик од хотелска соба од која ги поздравиле гостите.

Младенците оддржале и говор и наздравиле со гостите „од далечина“.

Двојката отпатувала за Кина на 24 јануари во Хунан, да ја прослават кинеската Нова година и се вратиле на 30 јануари. Венчавката била закажана за 2 февруари во Сингапур. Двојката веќе се венчала во Кина, а другата церемонија била планирана поради семејството и пријателите на младенците.

Во Азија е вообичаено оддржување на две церемонии, особено кога младенците се од различни земји.

Во Сингапур досега се забележани 33 случаи на зараза.

Би можело да ве интересира

ВИДЕО: Прва снимка од венчавката во црква, Петар Грашо ја бакна Хана по што следуваше аплауз

Ана Ололовска

ВИДЕО: Се ожени Петар Грашо

Ана Ололовска

Авиокомпанија нуди венчавки во лет

Ана Ололовска

Шон Пен се ожени по третпат, со избраничката правеле „Ковид-свадба“

А1он

Ердоган кум на свадбата на Месут Озил

Татјана Ташкова

Гости на свадба останаа во шок, невестата им побара по 500 евра

Татјана Ташкова