Младенци прекинале свадба поради караница околу пари

Од:

Во гратчето Градачац во Босна и Херцеговина од вчера топ-тема е скандалот на свадбата на 23-годишниот локален жител Един Хусељиќ и Елда Мујчин.

dobivaj vesti na viber

Имено, младенците се скарале уште претходната вечер, но кулминацијата се случила утредента на сведбената прослава, пред 300 сватови.

Поводот за расправијата биле подароците во плико. Според обичајот, додека невестата им делела кафе на гостите, тие за возврат и ги давале ковертите со пари. Кога ги собрала сите пликоа, таа му ракла на сопругот дека сите пари се за неа.

Младоженецот се налутил, нагласувајќи оти свадбената веселба била на негова сметка и оти подигнал кредит за уредување на нивниот заеднички дом. Невестава се обидела да побегне со парите, но не успеала во тоа. На крајот ја напуштила свадбата и се вратила во својот град.

– Мојот образ е чист. Млад сум и можам да продолжам со животот, жив сум, здрав. Сето ова ќе заврши со развод, изјави Един за „Дневни аваз“.

Би можело да ве интересира

Претседателот на Претседателството на БиХ ја критикуваше неактивноста на ОН кон Украина

Ана Ололовска

Додик утре во Москва на средба со Путин

Ана Ололовска

Се самоуби познат бизнисмен и поранешен сопственик на синџир аптеки во Бања Лука

А1он

Директор на јавно претпријатие во БиХ извршил самоубиство со огнено оружје

А1он

Невеста од Србија претепана на сопствената свадба: Имам исекотини и целата сум со модринки

А1он

Кошаркарите на БиХ се уште не ги добиле ветените пари