По Црна Гора, земјотресот ја погоди и Босна и Херцеговина

Од:

Земјотрес со јачина од 2,8 степени според Рихтеровата скала го погоди подрачјето на БиХ во 17.21 часот.

Земјотресот е регистриран на 26 километри од Никшиќ, на самата граница на Црна Гора и Босна и Херцеговина.

Да потсетиме, малку порано земјотрес со јачина од 2,9 степени беше регистриран во реонот на манастирот Сомина во Црна Гора.

Во Црна Гора од полноќ се регистрирани дури шест земјотреси, а се работи за смирување на теренот од земјотресот со јачина од 5,7 степени според Рихтеровата скала што во четвртокот беше регистриран во Никшиќ.

Би можело да ве интересира

Земјотрес во Тајван со јачина од 5,8 степени

Петмина Украинци уапсени за киднапирање на сириски државјанин во Сараево

Земјотрес во Нови Пазар

Два силни земјотреси го погодија Тајван

Горан Наумовски

Земјотрес во Скопје

Катерина Ѓуровски

Земјотрес со јачина од 4,1 степени според Рихтер го погоди Лос Анџелес