Земјотрес во БиХ, епицентарот во околината на Мостар: „Добро се стресе!“

Од:

Како што информираат од Хидрометеоролошкиот завод на Република Српска, ноќеска на 14 април е регистриран нов земјотрес на територијата на Босна и Херцеговина.

Како што наведуваат, тресењето на земјата било забележано во 20.52 часот и било со јачина од 2,6 степени по Ритер.

„Се почувствува во Широки Бријег“, „Добро се тресеше“, „Кратко, но силно“, „Како камион да поминува“, се само дел од коментарите на ЕМСЦ.

Би можело да ве интересира

Силен земјотрес ја погодил Босна и Херцеговина

Земјотрес со јачина од 3,9 степени според Рихтеровата скала кај Крф

Горан Наумовски

Земјотрес во Тајван со јачина од 5,8 степени

Петмина Украинци уапсени за киднапирање на сириски државјанин во Сараево

Земјотрес во Нови Пазар

Два силни земјотреси го погодија Тајван

Горан Наумовски