Извлечени тела на жена и дете од коритото на Миљацка во Сараево

Од:

Извлечени тела на жена и дете од креветот на Миљацка во Сараево. Станува збор за средовечна жена кај која било пронајдено дете на возраст од околу четири години. Лекарите констатирале смрт на лице место.

– Полицијата вечерва нешто пред полноќ добила дојава дека е забележано тело во корито на река во Миљацка, во месноста Бент-баша. Патролата која излегла на терен ги потврдила наводите од пријавата. На терен се испратени припадници на полицијата, пожарникари и брза помош. Телото на средовечна жена е извлечено заедно со телото на дете до 4 години. Лекарите констатирале смрт на лице место – соопштија од полицијата.

Локалните медиуми јавуваат дека според моментално достапните информации, на телата нема видливи повреди.

Телата се пренесени во обвинителството.

Полициски службеници под надзор на обвинител продолжуваат да работат на расветлување на сите околности на овој настан.

Во Миљацка, на релација Грбавица-Пофалиќ, неодамна е пронајдено тело со торба на главата.

Би можело да ве интересира

Петмина Украинци уапсени за киднапирање на сириски државјанин во Сараево

Потврдено обвинението против Беќировиќ, која со пиштол уби жена додека детето гледало

Во БиХ е пронајдено девојче од Германија, жртва на трговија со луѓе

Земјотрес во БиХ, епицентарот во околината на Мостар: „Добро се стресе!“

Во куќата на првиот човек на општина Стар Град во Сараево е фрлена бомба

Девојче го нашле мртво во голема цевка, мајката очајна го тужи хотелот