sluzben vesnik

Македонија

Службен весник ги објави Законите за употреба на јазиците и за ратификација на Договорот од Преспа

А1он
Законот за употреба на јазиците и Законот за ратификација на Договорот од Преспа се објавени во Службен весник на Република Македонија. – Јавното претпријатие „Службен
Македонија

ЈП Службен весник и Врховниот суд потпишаа Меморандум за соработка

А1он
Директорот на ЈП Службен весник на Република Македонија, Мартин Костовски и претседателот на Врховен суд на Република Македонија, Јово Вангеловски вчера потпишаа Меморандум за соработка,
Македонија

Тодоров донел одлука Груевски да користи две државни возила само неколку часа пред избор на новата Влада

А1он
Поранешниот заменик претседател на Владата, Никола Тодоров неколку часа пред изборот на новата реформска влада на СДСМ донел одлука екс премерот Никола Груевски да користи
Македонија

„Службен весник“ идната недела ќе ја објави одлуката за Талат Џафери

А1он
ЈП „Службен весник на Република Македонија“ денеска соопшти дека е доставено барање за објавување на Одлуката за избор на Претседател на Собранието и оти таа
Македонија

Службен весник и СЕП ќе потпишат меморандум за соработка

А1он
ЈП Службен весник на Република Македонија и Секретаријатот за европски прашања при Владата денеска ќе потпишат меморнадум за соработка. Како што информираат од Јавното претпријатие,
Македонија

Од 1. ноември објава на изгубени документи само на шалтер на „Службен весник“ во МКЦ

А1он
Од 1. ноември годинава доставувањето барање за огласување изгубени лични документи ќе може да се направи само на шалтерот за објави во службеното гласило „Службен весник
Македонија

Трајанов: Догодина објави на неважечки лични исправи и во МВР и во ФЗОМ

А1он
Македонските граѓани од почетокот на наредната година ќе можат изгубените лични карти, возачки и сообраќајни дозволи, пасоши и здравствени карички да ги објавуваат за неважечки во