sela

Македонија

ВИДЕО: Заврши средбата на Села со Иванов

А1он
Заврши средбата на претставникот на Алијансата за Албанците, Зијадин Села со Претседателот Ѓорге Иванов. Села не даде изјава, кратко рече дека нема никаков коментар.
Македонија

ФОТО: Пронајден автомобилот на исчезнатиот телохранител на Села

А1он
Според информациите на порталот “Vatra” автомобилот, на исчезнатиот жител од Велешта, лично обезбедување на градоначалникот Зијадин Села е пронајден во Дебар, во близина на старата
Економија

Ѓорѓиев: Владата инвестира два милиони евра за поддршка на селата

А1он
 Владата ќе даде поддршка за десетици села и за руралниот развој во интерес на граѓаните, соопшти портпаролот на Владата,  Александар Ѓорѓиев. Владата направи измени на Програмата