ВИДЕО: Почна средбата на албанските партии, Касами не дојде

Од:

Почна средбата на албанските партии потписнички на платформата.

На средбата дојдоа лидерите на партиите од коалицијата Алијанса на Албанците и Али Ахмети и Артан Груби, додека лидерот на БЕСА, Билал Касами не дојде.

Од партијата на Касами вчера рекоа дека тој не добил официјална покана и неколкупати нагласија дека нема да седнат на иста маса со Ахмети.

Се очекува на средбата партиите да разговараат за понудата од лидерот на СДСМ, Зоран Заев, како и за коалиција со него.

Александар Тодески

Би можело да ве интересира

Села: Уште се чека на исходот за печатите на партијата, Алијанса за Албанците е соединета и во коалиција со Европскиот фронт

Предраг Петровиќ

ДУИ одржува Генерален совет, Ахмети повторно вели дека не се почитува легитимитетот на гласачите Албанци

Ахмети – Пападопулу: Потребно е целосно почитување и спроведување на Преспанскиот договор од двете страни

Горан Наумовски

Претседателот на ДУИ го честита 24 мај – Денот на Св. Кирил и Методиј

Мицкоски до Ахмети: Наместо да завршиш како идеолог, во политичка пензија ќе одиш како обичен криминалец

Предраг Петровиќ

Таравари демантира дека вчера имал тајна средба со Ахмети, на која добил понуда од него

Орце Костов