sela

Македонија

ФОТО: Пронајден автомобилот на исчезнатиот телохранител на Села

А1он
Според информациите на порталот “Vatra” автомобилот, на исчезнатиот жител од Велешта, лично обезбедување на градоначалникот Зијадин Села е пронајден во Дебар, во близина на старата
Економија

Ѓорѓиев: Владата инвестира два милиони евра за поддршка на селата

А1он
 Владата ќе даде поддршка за десетици села и за руралниот развој во интерес на граѓаните, соопшти портпаролот на Владата,  Александар Ѓорѓиев. Владата направи измени на Програмата