kasami

Македонија

Финансиска полиција: Управата во своето работење постапува неселективно и непристрасно

А1он
Управата за финансиска полиција веќе неколку месеци прибира податоци и сознанија и постапува по наредба на Основното Јавно Обвинителство за гонење на организиран криминал и
Македонија

Касами обвини дека централната власт му врши политички притисок

А1он
Градоначалникот на Тетово, Биљал Касами ја обвини централната власт дека му врши политички притисок откако утрово во Општина Тетово дошла финансиска полиција. Касами смета дека
Македонија

Касами: Неуспесите на 18-годишното владење на ДУИ не можат да се покријат со барањето за премиер Албанец

А1он
Неуспесите на 18 години владеење на ДУИ не можат да бидат покриени со пуштање на „една рака муви“ за барање за премиер Албанец кога се
Македонија

Ахмeти е за датум за избори со консензус, Касами вели дека сакале избори во јуни

Кристијан Ландов
За лидерот на ДУИ, Али Ахмети, важно е да се има консензус од сите политички партии за одредување на датумот за претстојните избори, а пак,
Македонија

Касами: Беса ќе ја поддржи секоја одлука што ќе се донесе со кенсензус

А1он
Движењето Беса ја поддржува секоја одлука што ќе се донесе со консензус околу организација на парламентарните избори, рече претседателот на Движењето Беса, Билал Касами. Тој
Македонија

Заев и Касами сè уште без договор, неизвесен стартот на седницата за уставни измени

А1он
Седницата за уставните измени, која беше закажана па одложена, денеска може и воопшто да не се одржи. Неофицијално, се остава простор за уште еден обид
Македонија

Касами бара двојазичност за поддршка за уставните измени, до вторник нова средба меѓу владата и БЕСА

А1он
Премиерот Зоран Заев оствари средба со претседателот на „Беса“ Билал Касами „Двајцата претседатели разговараа за барањата на „Беса”, а средбата помина во позитивна и пријателска
Македонија

Средба Заев – Касами за поддршка на уставните измени

А1он
Премиерот Зоран Заев попладне во 16 часот во неговиот кабинет ќе има средба со лидерот на БЕСА Билал Касами во рамки на консултациите со политичките