kasami

Македонија

Касами: Убедени сме дека во Тетово ќе дојдат промените

А1он
Лидерот на движењето Беса, Биљал Касами, по гласањето на избирачко место во гимназијата „Кирил Пејчиновиќ“ во Тетово изјави дека во вториот круг гласачите имаат можност
Македонија

Касами: Коалицијата со Алијансата за Албанците ќе донесе промени кон подобро

А1он
Коалицијата со Алијансата за Албанците ќе донесе големи промени кон подобро, порача лидерот на движењето БЕСА и кандидат за градоначалник на Тетово Биљал Касами на
Македонија

(ВИДЕО) Заев: Составот на новата влада нема да биде познат вечерва, а ниту утре пред конгресот на СДСМ

А1он
Лидерот на СДСМ и мандатор за составот на новата влада, Зоран Заев денеска од пред Собранието, пред почетокот на средбата со Билал Касами од БЕСА
Македонија

До крајот на денот ќе се знае дали БЕСА ќе биде дел од новата влада

А1он
Иако денеска требаше да бидат познати имињата од кабинетот на новата Влада, извори од БЕСА за А1он велат дека се уште чекаат одговор од СДСМ
Македонија

(ВИДЕО) Касами по средбата со Заев: Интензивно преговараме за реформска влада

А1он
Лидерот на БЕСА, Билал Касами по средбата со лидерот на СДСМ, Зоран Заев рече дека интензивно преговараат за новата влада која ќе биде реформска. Касами
Македонија

Касами: Нема да учествуваме во влада со луѓе кои се под истрага на СЈО

А1он
Претседателот на движењето Беса, Билал Касами вечерва беше гостин во емисијата на ТВ 21 Клик Плус. Тој рече дека во ниту еден момент нема намера
Видео Македонија

(ВИДЕО) Интервју со лидерот на БЕСА: Груевски нема легитимитет за премиер ниту за било каква функција

А1он
Никола Груевски го нема легитимитетот не само за да биде премиер, туку за да има било која државна функција се додека не се расчисти неговиот
Македонија

(ВИДЕО) Беса: Влада на широка коалиција, а потоа нови избори

А1он
Лидерот на Беса, Биљал Касами на средбата со норвешкиот амбасадор, Арне Санес Бјорнстад разговарал за новонастанатата политичка ситуација. Како најдобро можно преодно решение тој посочил