ramiz merko

Македонија

Мерко двапати назначил директорка на училиште која немала завршено високо образование: Антикорупциска ќе му поднесе кривична

Орце Костов
Антикорупциска се сомнева дека градоначалникот на Струга, Рамиз Мерко незаконски назначил в.д директорка на основно училиште во Струга. Државната комисија за борба против корупцијата и
Македонија

Општина Струга од морални причини забранила движење со костими за капење низ чаршијата, според адвокатот Деребан нема правен основ за знаците и санкции

А1он
Забраната за движење по костими за капење низ центарот на Струга, односно од Чаршискиот мост до Градскиот пазар, била донесена заради морални и етички причини
Македонија

Црна листа на Рамиз Мерко: Забрани шетање по бикини во Струга

Орце Костов
Градоначалникот на општина Струга Рамиз Мерко донел одлука со која се збранува шетање во бикини на јавни места во градот и покажување голотија низ чаршијата.
Македонија

Во судовите има 30 предмети поврзани со Рамиз Мерко: Вонреден надзор на Комисија од Јавното обвинителство

Орце Костов
Комисија на Јавното обвинителство изврши вонреден надзор над работата на Основното јавно обвинителство Струга, Вишото јавно обвинителство Битола и на Основното јавно обвинителство за гонење
Македонија

Османи: Не сум го гласал Мерко за да кажам дали да даде оставка, сам треба да си одлучи

А1он
Министерот за надворешни работи Бујар Османи вели струшкиот градоначалникот Рамиз Мерко по именувањето на т.н Црна листа на САД, треба сам да донесе одлука дали
Македонија

Се „чешлаат“ сите предмети против Мерко, дури и завршените – Обвинителите бaраат дали некој му гледал низ прсти

Анита Петровска Рајковиќ
Дали некој од обвинителите му гледал низ прсти на струшкиот градоначалник Рамиз Мерко? Ова го „чешлаат“ темелно од Обвинителството откако во јавноста излезе на видело
Македонија

Ковачевски: Мерко кажува беседи за Вудро Вилсон, општината требаше одма да е отворена за проверки

А1он
„Беседа за Вудро Вилсон“ го нарече премиерот Димитар Ковачевски соопштението на струшкиот градоначалник Рамиз Мерко објавено на Фејсбук страницата на општина Струга, потенцирајќи дека општината
Македонија

Се огласи Мерко, ќе соработувал со правосудните органи

А1он
Од претседателот Вилсон до денес, Соединетите Американски Држави се наш сојузник во секој предизвик и заедно остваривме многу значајни проекти за државата, градот и граѓаните
Македонија

Обвинителите од Струга и Битола под лупа – комисија проверува дали ги криеле предметите за Мерко

Анита Петровска Рајковиќ
Четиричлена комисија од јавни обвинители од Јавното обвинителство на РСМ денеска врши надзор на постапувањето во предметите во ОЈО Струга и обвинителството во Битола, информираат
Македонија

ВМРО-ДПМНЕ: Помина една недела откако Мерко е на црната листа на САД, а ДУИ и СДС сеуште го кријат својот миленик и не бараат оставка

А1он
Мерко веќе една недела се крие во глувчешка дупка, избегнува да се појави пред јавноста и медиумите, а за тоа очигледна поддршка има од неговата