rakomet mak

Спорт

Вториот тим на Еурофарм Пелистер го совлада ракометниот шампион Вардар

А1он
Најпријатното изненадување во македонската ракометна супер лига, вториот тим на Еурофарм Пелисер вечерва во Битола го совлада шампионот Вардар со 27:26. Битолчани изнанадувањето на колото
Спорт

Ракометарите на Еурофарм Пелистер гостуваат кај Кадетен во Шафхаузен

А1он
Ракометарите на Еурофарм Пелистер, во рамки на второто коло од ЕХФ ракометната лига, вечер во „Би-Би-Си Арена“ во Шафхаузен ќе се сретнат со домашниот тим
Спорт

ЕХФ Куп: Македонските ракометарки поразени од Црна Гора

А1он
Македонската женска ракометна репрезентација вечерва во салата „Борис Трајковски“ во Скопје загуби од Црна Гора со 29:21 (13:9) во првиот од двата меѓусебни дуели на
Спорт

Французинот Мане нов ракометар на Металург

А1он
Три денови по доаѓањето на португалското лево крило Рибеиро, македонскиот ракометен прволигаш Металург денеска се засили и на позицијата лев бек, потпишувајќи двегодишен договор со
Спорт

Еурофарм Пелистер започна со подготовки за новата сезона

А1он
Суперлигашот Еурофарм Пелистер вчеравечер во Битола ги почна подготовките за сезоната 2021/22, под водство на тренерот Жељко Бабиќ. Со шест нови имиња, комплетно ново голманско
Спорт

Даев: Не знам зошто Лазаров се повлече, ние останува на проектот Голден Арт КЛ7

А1он
Претседателот на ракометниот клуб Голден Арт КЛ7, Сашо Даев, на денешниот брифинг со новинарите, информира дека и покрај заминувањето на Кирил Лазаров, останатите членови на