rakomet mak

Спорт

Продолжува ракометниот шампионат на Македонија

А1он
По речиси три месеци пауза, а првенствено поради настапот на ракометната репрезентација на Македонија на Светското првенство во Франција, денеска продолжуваат натпреварите во домашното првенство.
Спорт

Червар: Македонија живее за ракометот

А1он
Тренерот на македонскиот ракометен вицепрвак Металург, Лино Червар имаше многу причини за задоволство по натпреварот со рускиот шампион. Металург вчеравечер го совлада Чеховски Медведи (31:24)
Спорт

Разигрувањето за титулата во ракометниот шампионат ќе започне на 1 април

А1он
Разигрувањето за титулата во ракометниот шампионат на Македонија ќе започне на 1 април. Познат е календарот според кој ќе се одиграат десетте кола во разигрувањето,
Спорт

Ново реми меѓу ракометарите на Словенија и Македонија

А1он
Ракометните репрезентации на Словенија и на Македонија и во вториот контролен натпревар пред Европското првенство во Полска одиграа нерешено. По вчерашните 28:28 во Кршко, вечерва