rakomet mak

Спорт

Металург – Вардар во првото коло од ракометниот плеј-оф

А1он
Дербито меѓу големите ривали Металург и Вардар ќе го одбележи стартот на ракометниот плеј-оф во македонското ракометно првенство. Претстојниот викенд ќе започне борбата за шампионскиот
Спорт

Очекувана победа на Еурофарм Работник во дуелот против Работнички

А1он
Ракометарите на Еурофарм Работник забележа очекувана победа во дуелот со последно пласираниот тим на табелата Работнички. Во воведниот натпревар од 18. коло во ракометната Супер
Спорт

Очекувана победа на Еурофарм Работник против Вардар Јуниор

А1он
Ракометарите на Еурофарм Работник остварија очекувана победа против Вардар Јуниор во последниот натпревар од 17.коло во Првата машка лига на Македонија. На средбата одиграна попладнево
Спорт

Пораз на Македонија од Србија

А1он
Женската ракометна репрезентација на Македонија вечерва доживеа пораз од селекцијата на Србија во првиот од двата контролни натпревари. Србија победи со 35:29. Натпреварот се одигра