Последна рунда во ракометната Супер лига

Од:

Со натпреварот кој ќе се игра вечерва во терминот од 20 часот, а во кој екипата Еурофарм Работник е апсолутен фаворит во дуелот против Работнички, ќе започне последното коло од машка ракометна Супер лига на Македонија.

Последното 18. коло нема да смени ништо кога во прашање е пласманот на екипите во разигрувањето за шампионскиот трофеј.

Веќе се познати четирите тима кои заедно со бранителот на трофејот Вардар и екипата на Металург ќе разигруваат за титулата, а тоа се Охрид, Борец и двете битолски екипи, Пелистер и Еурофарм Работник.

Останатите натпревари од ова коло ќе се играат утре и в сабота, а двојките се: Пелистер – Вардар Јуниор, Пролет – ГРК Борец (петок од 18 часот), Радовиш – Охрид и 19.00 Прилеп – Металург 2 (сабота од 19 часот).

Табела: Охрид 40 бодови, Пелистер 40, Еурофарм Работник 37, Борец 29, Радовиш 25, Прилеп 23, Пролет 22, Металург-2 18, Вардар Јуниор 14 и Работнички 0.

Би можело да ве интересира

Познат изгледот на шеширите за баражите за СП 2021, С. Македонија во групата неносители

Ана Ололовска

Втора победа за македонските кадети на Медитеранските ракометни игри во Атина

Ана Ололовска

Жељко Бабиќ: Еурофарм Пелистер во полна сала подготвен за реванш против Нексе

Ана Ололовска

Никола Митревски од РК Еурофарм Пелистер најдобар битолски спортист за 2019 година

Ана Ололовска

Металург и КЛ7 најуспешни на меѓународниот ракометен турнир „КЛ7 2020“

Ана Ололовска

Претстојниот викенд КЛ 7 домаќин на меѓународен ракометен турнир

Ана Ололовска