eurofarm pelister

Спорт

Кизиќ потпиша тригодишен договор со Еурофарм Пелистер

А1он
Македонскиот репрезентативен голман Марко Кизиќ е нов ракометар на Еурофарм Пелистер за периодот од јуни 2021 до јуни 2024 година. Дваесетгодишниот Кизиќ потпиша договор со
Спорт

Еурофарм Пелистер без тренерот Бабиќ на гостувањето во Магдебург

А1он
Еурофарм Пелистер ја известува јавноста дека при последното тестирање на Ковид-19, неопходно за патувањето на екипата во Магдебург, тренерот на екипата Жељко Бабиќ е позитивен
Спорт

ЕХФ Лига Европа: Еурофарм Пелистер убедливо поразен од Магдебург

А1он
Ракометарите на Еурофарм Пелистер со 24:32 го загубија првиот натпревар од Магдебург во осмина-финалето од Европската ракометна лига. Битолчани, вечерва на свој терен, без поддршка
Спорт

Лесна победа на Еурофарм Пелистер над Татран Прешов

А1он
Ракометарите на Еурофарм Пелистер лесно и убедливо го совладаа словачкиот претставник во СЕХА-лигата, Татран Прешов, со 28:16 (11:7). Битолскиот тим подготвен влезе во натпреварот, наспроти
Спорт

Еурофарм Пелистер почна со победа во СЕХА лигата

А1он
Еурофарм Пелистер со победа тргна во регионалната ракометна СЕХА лига, откако вечерва триумфираше во Битола над Металопластика со 30:26 (12:14). Македонскиот тим добро го отвори
Спорт

Почнува СЕХА лигата, Пелистер тргнува против Металопластика

А1он
Раководството на регионалната ракометна СЕХА лига соопшти вечерва дека јубилејната десетта сезона ќе започне в четврток, а од двата македонските претставници прв на теренот ќе
Спорт

Прва победа на РК Еурофарм Пелистер во ракометната Лига Европа

А1он
Ракометарите на Еурофарм Пелистер ја забележаа првата победа во ракометната Лига Европа откако синоќа во Битола го совладаа Тримо Требње со 33:26 (20:14). Македонскиот претставник
Спорт

Еурофарм Пелистер поразен на гостувањето кај Тримо Требње во Лигата на Европа

А1он
Ракометарите на Еурофарм Пелистер доживеаја уште еден пораз во ракометната Лига Европа, овој пат од Тримо Требње со 28:24, полувреме 14:12. Битолчани оптимистички отпатуваа во
Спорт

Еурофарм Пелистер испушти плус седум, само со реми против Кадетен

А1он
Ракометарите на Еурофарм Пелистер вечерва во спортската сала „Боро Чурлевски“ во Битола не успеаја да го совладаат Кадетен Шафхаузен од Швајцарија и ги поделија бодовите,