Александар Јовиќ нов тренер на РК Еурофарм Пелистер

Од:

Ракометниот клуб Еурофарм Пелистер вечерва соопшти дека за нов тренер на клубот е избран Александар Јовиќ, додека за нов стручен тим-менаџер е назначен Звонко Шундовски.

Од Управата на РК Еурофарм Пелистер посочија дека изборот на Јовиќ, досегашен тренер на Еурофарм Пелистер-2, е најдоброто можно решение за постигнувањето на главната цел оваа сезона.

Клубот наскоро ќе го објави составот на стручниот штаб и реогранизацијата на РК Еурофарм Пелистер до крајот на сезоната.

Би можело да ве интересира

ВИДЕО: Полицаец со пендрек го удри репрезентативецот Филип Талески

Ана Ололовска

Македонските ракометари во група со Франција и Германија на ЕУРО 2024

Ана Ололовска

Македонските ракометарки во група со Шпанија, Литванија и Азербејџан во квалификациите за ЕП2024

Ана Ололовска

ВИДЕО: Инциденти на ракометно дерби, прекинат натпреварот Вардар – Еурофарм Пелистер

Горан Наумовски

Еурофарм Пелистер без Ојлески и без Атанасијевиќ на дуелот против Мотор

Среќно „ракометно реми“ на Еурофарм Пелистер со Агуаш Санташ 27:27

Ана Ололовска