rk pelister

Спорт

ВИДЕО: Полицаец со пендрек го удри репрезентативецот Филип Талески

А1он
По завршување на мечот меѓу Вардар и Пелистер во финалето на Купот на Македонија дојде до мешаница на теренот. На „Инстаграм“ профилот на Филип Талески
Спорт

Александар Јовиќ нов тренер на РК Еурофарм Пелистер

А1он
Ракометниот клуб Еурофарм Пелистер вечерва соопшти дека за нов тренер на клубот е избран Александар Јовиќ, додека за нов стручен тим-менаџер е назначен Звонко Шундовски.
Спорт

Среќно „ракометно реми“ на Еурофарм Пелистер со Агуаш Санташ 27:27

А1он
Ракометарите на Еурофарм Пелистер извлекоа бод (27:27) во синоќешниот неизвесен натпревар со португалскиот претставник во европската ЕХФ-лига, Агуаш Санташ. Двете екипи во текот на целата
Спорт

Вардар не го дава ракометниот трон на Македонија

А1он
Вардар ќе ја задржи ракометната шампионска титула откако во клучниот натпревар во битката за домашниот трофеј, на тешкото гостување во Битола го победи Еурофарм Пелистер
Спорт

Лига Европа: Ракометарите на Еурофарм Пелистер гостуваат во Словенија

А1он
Ракометарите на Еурофарм Пелистер вечер во 20.45 часот ќе се сретнат со словенечкиот претставник во Лига Европа, Тримо Требње. Битолчани во Љубљана пристигнаа со поголем