Еурофарм Пелистер го претстави пикерот Васиљев: Дојдов во Битола да освојувам трофеи

Од:

Ракометниот вицепрвак Еурофарм Пелистер значително ја засили пикерската позиција во тимот за следната сезона. Покрај македонскиот репрезентативец Жарко Пешевски, нов член е и стандардниот репрезентативец на Русија, Денис Васиљев.

dobivaj vesti na viber

„Опцијата да дојдам во Македонија ми ја предложи мојот агент. Ми се допадна идејата, клубот и неговите цели и веднаш се согласив да дојдам во Битола. Добро ги одбработивме подготовките во Маврово, физичкиот дел посебно беше напорен. Групата ракометари добро ме прифати, пријатни луѓе и професионалци. Од моите нови соиграчи ги познавав од претходно Пешевски и Радовиќ, а сум играл и против македонските ракометари во дресот на руската репрезентација“, вели ракометарот на Еурофарм Пелистер, Денис Васиљев.

Тој е освојувач на три шампионати и три национални Купа на Русија со Чеховски Медведи, а има и украинска титула со Мотор.

Извор: Топспорт

Би можело да ве интересира

Пелистер, едноставно, немаше сили против Фуксе

Словенките ја исфрлија Србија, Хрватска со последниот шут до реми со Швајцарките

Падна првиот снег

Катерина Павлова-Николовска

Танкоски: Мораме да ги сведеме грешките на минимум против Агуаш Санташ

Валтер: Не сме најподготвени за Европа, Архус е добар ривал

Кил и Барса убедливи на стартот на новата сезона во ЛШ