Србија го извлече Косово – ждрепката веднаш прекинатa

Од:

Необична ситуација се случи на ждрепката за квалификациите за ЕП во ракомет 2026 година.

Српската ракометна репрезентација доби ривали против кои ќе се бори за континенталниот шампионат кој за две години ќе се игра во Данска, Норвешка и Шведска.

„Орлите“ беа сместени во група со Летонија, Италија и Шпанија, но откако се повтори ждрепката.

Причина за прекинот на ждрепката и новото реми е фактот што топките ја пласираа Србија со репрезентацијата на Косово.

Како што беше утврдено според правилата дека Србија и Косово не можат да играат меѓусебно, ждрепката беше повторена.

Би можело да ве интересира

Силно невреме во Белград, паѓа град со големина на орев, дождот ги поплави улиците

A1on

Земјотрес на југот на Србија

Белград: Синот кој ја нападна својата мајка е непресметлив, задржан е во затворска болница

Таткото го убил во ходникот, а бабата и дедото додека гледале ТВ

Хорор во Књажевац: Млад човек со ловечка пушка си го уби целото семејството

Предраг Петровиќ

Прелиминарни резултати од изборите во Белград: СНС освои 64 мандати

A1on