eurofarm pelister

Спорт

Еурофарм Пелистер почна со победа во СЕХА лигата

А1он
Еурофарм Пелистер со победа тргна во регионалната ракометна СЕХА лига, откако вечерва триумфираше во Битола над Металопластика со 30:26 (12:14). Македонскиот тим добро го отвори
Спорт

Почнува СЕХА лигата, Пелистер тргнува против Металопластика

А1он
Раководството на регионалната ракометна СЕХА лига соопшти вечерва дека јубилејната десетта сезона ќе започне в четврток, а од двата македонските претставници прв на теренот ќе
Спорт

Прва победа на РК Еурофарм Пелистер во ракометната Лига Европа

А1он
Ракометарите на Еурофарм Пелистер ја забележаа првата победа во ракометната Лига Европа откако синоќа во Битола го совладаа Тримо Требње со 33:26 (20:14). Македонскиот претставник
Спорт

Еурофарм Пелистер поразен на гостувањето кај Тримо Требње во Лигата на Европа

А1он
Ракометарите на Еурофарм Пелистер доживеаја уште еден пораз во ракометната Лига Европа, овој пат од Тримо Требње со 28:24, полувреме 14:12. Битолчани оптимистички отпатуваа во
Спорт

Еурофарм Пелистер испушти плус седум, само со реми против Кадетен

А1он
Ракометарите на Еурофарм Пелистер вечерва во спортската сала „Боро Чурлевски“ во Битола не успеаја да го совладаат Кадетен Шафхаузен од Швајцарија и ги поделија бодовите,