ehf liga evropa

Спорт

ЕХФ Лига Европа: РК Еурофарм Пелистер посилен од Спортинг-Лисабон

А1он
Ракометарите на Еурофарм Пелистер потврдија дека во моментов се посилен и подобар тим од португалскиот претставник во Лига Европа, Спортинг кој синоќа во Битола беше