Ојлески: Против Татабања очекувам тежок натпревар

Од:

Македонскиот претставник во ЕХФ Лига Европа, тимот на Еурофарм Пелистер, утревечер во Битола го пречекува унгарскиот тим Татабања во ра,ките на 4. коло.

dobivaj vesti na viber

Своите очекува за овој меч ги искажа Гоце Ојлески.

– Добро се познаваме со тимот на Татабања. Со доаѓањето на Ѓукиќ на тренерското место, играат подобро. Нема да ни биде лесно. Очекувам цврст натпревар со многу жестоки дуели. По триумфот на гости кај АЕК во Грција, веруваме во успех и на утрешниот меч. Формата ни е во нагорна линија, истакна Ојлески.

Средбата ќе се игра во салата „Боро Чурлевски“, билетите се продаваат по цена од 250 денари.

Клубот во соработка со Златен даб, пред натпреварот во подтрибинскиот простор на салата организира фан-зона која ќе содржи детско катче, анимација и наградна игра за најмладите загревање за натпреварот со пиво и навивачки песни, продажба на клупски обележја, навивачки реквизити и сувенири со клупското лого по рекламни цени, како и промоција на првото издание на клупскиот магазин на РК Еурофарм Пелистер (бесплатно издание).

Би можело да ве интересира

Вилсон Дејвис: Ривалството меѓу Пелистер и Вардар може да се спореди со Порто – Бенфика

Вардар не го дава ракометниот трон на Македонија

Катерина Павлова-Николовска

ЕХФ Лига Европа: РК Еурофарм Пелистер посилен од Спортинг-Лисабон

Ана Ололовска

Лига Европа: Задоволство во Еурофарм Пелистер од освоениот бод во Лисабон

Бабиќ: Завршивме голема работа

Ана Ололовска

Вториот тим на Еурофарм Пелистер го совлада ракометниот шампион Вардар

Ана Ололовска