Еурофарм Пелистер ги дозна противниците за групната фаза во Лигата на Европа

Од:

Македонскиот претставник во групната фаза на ЕХФ Лига Европа, Еурофарм Пелистер по денешната ждрепка ги доби ривалите.

Битолчани ќе играат во Д-групата заедно со: Татабања (Унгарија), АЕК Атина (Грција), Спортинг (Португалија), Ним (Франција) и Кадетен Шафхаузен (Швајцарија).

Првото коло е закажано за 19 октомври.

Би можело да ве интересира

Ојлески: Против Татабања очекувам тежок натпревар

Ана Ололовска

Бабиќ: Завршивме голема работа

Ана Ололовска

Вториот тим на Еурофарм Пелистер го совлада ракометниот шампион Вардар

Ана Ололовска

Ракометарите на Еурофарм Пелистер гостуваат кај Кадетен во Шафхаузен

Ана Ололовска

Еурофарм Пелистер го пречекува француски Ним на стартот на Европската лига

Вардар подобар од Пелистер во првото големо дерби од Суперлигата