Французинот Мане нов ракометар на Металург

Од:

Три денови по доаѓањето на португалското лево крило Рибеиро, македонскиот ракометен прволигаш Металург денеска се засили и на позицијата лев бек, потпишувајќи двегодишен договор со Французинот Абдула Мане.

Дваесетипетгодишниот Французин доаѓа во скопскиот прволигаш од екипата на Дижон, а претходно во кариерата настапуваше и за Безансон, Белфорт и Мулхаус.

По браќата Нокас, Мане е третиот француски ракометар во Металург и вкупно седмо засилување на екипата за претстојната сезона. Претходно, Металург ги засили своите редови и со пикерот Костадин Петров, средниот бек Бобан Каковски и голманот Димитар Бардаковски.

Би можело да ве интересира

Започнува 29. Македонско ракометно првенство

Ана Ололовска

Вардар го освои 49. Струшки ракометен турнир

Ана Ололовска

Голден Арт КЛ7 на 4 август ги стартува подготовките за претстојната сезона

Ана Ололовска

Еурофарм Пелистер започна со подготовки за новата сезона

Ана Ололовска

Алкалоид нов клуб на македонската ракометна сцена

Ана Ололовска

Даев: Не знам зошто Лазаров се повлече, ние останува на проектот Голден Арт КЛ7

Ана Ололовска