rk metalurg

Спорт

Французинот Мане нов ракометар на Металург

А1он
Три денови по доаѓањето на португалското лево крило Рибеиро, македонскиот ракометен прволигаш Металург денеска се засили и на позицијата лев бек, потпишувајќи двегодишен договор со
Спорт

Во драматичен меч, Металург одигра нерешено против Фајверс

А1он
Металург го освои првиот бод во групната фаза во ракометната Лига Европа, откако по двата стартни порази, вечерва во драматичен натпревар во Скопје одигра нерешено
Спорт

Брестовац пред мечот со Мешков: Да стигнеме до победа макар и со еден разлика

А1он
Тренерот на екипата на Металург, Данило Брестовац пред натпреварот против Мешков Брест во недела во СЕХА лигата, изјави дека очекува добар натпревар и тимот да
Спорт

„Металург“ ги промовираше новите засилувања пред мечот со „Чеховски“

А1он
Екипата на „Металург“ денеска на прес-конференција во СЦ „Борис Трајковски“ во пресрет на мечот од ракометната Лига на шампиони против „Чеховски Медведи“, ги претстави новите
Спорт

Зорица Блажевска нов претседател на РК Металург

А1он
Македонскиот ракометен вицепрвак Металург од денеска има нов претседател. Станува збор за досегашниот Генерален секретар Зорица Молкоска Блажевска, која на функцијата доаѓа на местото на