rakomet mak

Спорт

Вардар 1961 и во новата сезона на ЛШ стартува од групната фаза

А1он
Македонскиот првак Вардар 1961 и следната сезоната ќе стартува директно од групната фаза во ракометната Лига на шампиони (ЛШ), потврди денеска Европската ракометна федерација (ЕХФ).
Спорт

Босанскиот репрезентативец Граџан уште една година во Еурофарм Пелистер

А1он
Македонскиот ракометен прволигаш Еурофарм Пелистер го продолжи за следната сезона договорот со босанскиот ракометен репрезентативец Елмир Граџан. – Еурофарм Пелистер постигна согласност за продолжување на
Спорт

Финале во ракометниот, полуфинални натпревари во кошаркарскиот куп

А1он
На домашната спортска сцена денес на распоредот се финалните натпревари во ракометниот Куп на Македонија во двете конкуренции, додека кошаркарите ќе го играат полуфиналето. Најпрво
Спорт

Македонските ракометари со триумф над Швајцарија го прославија пласманот на ЕП

А1он
Македонската ракометна репрезентација вечерва во Скопје ја совлада Швајцарија со 29:28 во последното коло од квалификациите за Европското првенство. Иако Македонците и пред натпреварот го
Спорт

Македонските ракометари вечерва ги завршуваат успешните евроквалификации

А1он
Македонската машка ракометна репрезентација вечерва од 18 часот против Швајцарија во Скопје во СЦ „Јане Сандански“ ќе го одигра завршниот натпревар од квалификациите за пласман
Спорт

Лазаров го објави поширокиот список за квалификациските натпревари со Финска и Швајцарија

А1он
Селекторот на машката сениорска репрезентација, Кирил Лазаров денес го објави поширокиот список на ракометари за претстојните квалификациски натпревари со репрезентациите на Финска и Швајцарија за
Спорт

Еурофарм Пелистер без тренерот Бабиќ на гостувањето во Магдебург

А1он
Еурофарм Пелистер ја известува јавноста дека при последното тестирање на Ковид-19, неопходно за патувањето на екипата во Магдебург, тренерот на екипата Жељко Бабиќ е позитивен