Одложено ракометното коло поради смртта на Даниловски

Од:

Ракометната федерација на Македонија (РФМ) го одложи редовното коло од плејофот што требаше да се игра вечерва поради трагичната смрт на голманот на прволигашот Охрид, Никола Даниловски.

Одложените натпреварите во рамки на 13. коло ќе се играат во терминот од 19 часот во понеделник.

Даниловски во кариерата го бранеше голот и на Металург и Пелистер, а беше и на поширокиот список на селекторот Кирил Лазаров.

Би можело да ве интересира

Французинот Мане нов ракометар на Металург

Ана Ололовска

Еурофарм Пелистер започна со подготовки за новата сезона

Ана Ололовска

Алкалоид нов клуб на македонската ракометна сцена

Ана Ололовска

Даев: Не знам зошто Лазаров се повлече, ние останува на проектот Голден Арт КЛ7

Ана Ололовска

Вардар 1961 и во новата сезона на ЛШ стартува од групната фаза

Ана Ололовска

Босанскиот репрезентативец Граџан уште една година во Еурофарм Пелистер

Ана Ололовска