kosarka mak

Спорт

Асоцијација на Кошаркарски Играчи: После пандемијата сакате да се вратиме на терен во 100% форма, за 25% плата?

А1он
Асоцијацијата на кошаркари во Македонија изрази незадоволство од одлуката на клубовите да ги намалат нивните плати на само една четвртина доколку во скоро време не
Спорт

Се одложува почетокот на натпреварувачката сезона 2020/2021 во кошаркарската лига

А1он
Раководството на Кошаркарската Федерација на Северна Македонија (КФСМ) донесе одлука за одложување на почетокот на натпреварувачката сезона 2020/2021 во Прва лига-мажи, кој првично беше предвиден
Спорт

Антиќ се прости од својот голем пријател Драган Василов – Цевка

А1он
Претседателот на Кошаркарската федерација на Северна Македонија, Перо Антиќ, по повод смртта на Драган Василов – Цевка упати сочувство во семејството на познатиот тренер и
Uncategorized

Делегација од Кошаркарската федерација на РС Македонија го посети кошаркарскиот клуб „Крива Паланка”

А1он
Претседателот на Кошаркарската федерација на РС Македонија, Перо Антиќ и генералниот секретар на КФСМ, Тодор Гечевски денеска го посетија кошаркарскиот клуб „Крива Паланка” и доделија
Спорт

Маслинко останува во МЗТ, потпишани договори со Бакоч и Радуловиќ

А1он
Македонскиот кошаркарски репрезентативец Андреј Маслинко и следната сезона ќе го носи дресот на МЗТ Скопје Аеродром, откако го продолжи на уште една година договорот со