kfsm

Спорт

Крстевски: Нема да биде лесно, но имаме квалитет да продолжиме во квалификациите

А1он
Крилниот центар на македонската кошаркарска репрезентација, Бојан Крстевски очекува тешки натпревари на претстојните претквалификации за Светското првенство. – Лесно сигурно нема да биде, никогаш ништо
Спорт

Бајиќ се запозна со потенцијалните сениорски репрезентативци

А1он
Селекторот на македонската кошаркарска репрезентација, Драган Бајиќ се запозна со потенцијалните сениорски репрезентативци. Малата сала на СЦ „Јане Сандански“ денес беше местото на првиот собир
Спорт

Четири квалификациски и еден финален турнир во зимската „3х3 Macedonia“

А1он
Премиерата на зимската 3х3 лига под организациска капа на Кошаркарската федерација на Северна Македонија, во соработка со здружението „3х3 Macedonia“ ќе содржи пет турнири. -Предвидено
Спорт

Антиќ се прости од својот голем пријател Драган Василов – Цевка

А1он
Претседателот на Кошаркарската федерација на Северна Македонија, Перо Антиќ, по повод смртта на Драган Василов – Цевка упати сочувство во семејството на познатиот тренер и
Спорт

Генералните секретари на најголемите федерации одржаа работен состанок во Куќа на фудбалот

А1он
Генералниот секретар на Фудбалската федерација на Македонија (ФФМ), Филип Поповски иницираше работен состанок во „Куќа на фудбалот“ со претставници на најголемите спортски асоцијации во нашата
Uncategorized

Делегација од Кошаркарската федерација на РС Македонија го посети кошаркарскиот клуб „Крива Паланка”

А1он
Претседателот на Кошаркарската федерација на РС Македонија, Перо Антиќ и генералниот секретар на КФСМ, Тодор Гечевски денеска го посетија кошаркарскиот клуб „Крива Паланка” и доделија
Спорт

Антиќ: Се трудиме да обезбедиме што повеќе клубови да излезат на меѓународна сцена

А1он
Претседателот на Кошаркарската федерација на С. Македонија, Перо Антиќ во интервју за сајтот на федерацијата изјави дека се залага што поголем број македонски екипи да
Спорт

КФСМ им исплати на репрезентативците премија од 750 илјади денари

А1он
Кошаркарската федерација на Северна Македонија ја исплати премијата во висина од 750.000 денари на машката сениорска репрезентација за пласманот во квалификациите за ЕП 2021 година
Спорт

Делегација на КФСМ во Минхен на „работилници“ организирани од ФИБА

А1он
Генералниот секретар на Кошаркарската федерација на Северна Македонија, Владимир Георгиевски, координаторот за млади категории, Мирко Ивановски и координаторот за организација на настани, Јане Петровски, од