kfm

Uncategorized

Делегација од Кошаркарската федерација на РС Македонија го посети кошаркарскиот клуб „Крива Паланка”

А1он
Претседателот на Кошаркарската федерација на РС Македонија, Перо Антиќ и генералниот секретар на КФСМ, Тодор Гечевски денеска го посетија кошаркарскиот клуб „Крива Паланка” и доделија
Спорт

Антиќ: Се трудиме да обезбедиме што повеќе клубови да излезат на меѓународна сцена

А1он
Претседателот на Кошаркарската федерација на С. Македонија, Перо Антиќ во интервју за сајтот на федерацијата изјави дека се залага што поголем број македонски екипи да
Спорт

КФСМ им исплати на репрезентативците премија од 750 илјади денари

А1он
Кошаркарската федерација на Северна Македонија ја исплати премијата во висина од 750.000 денари на машката сениорска репрезентација за пласманот во квалификациите за ЕП 2021 година
Спорт

Триглав Осигурување со поддршка до младинските кошаркарски лиги, клубовите ослободени од плаќање котизација

А1он
Децата од сите клубови кои настапуваат во младинските лиги во македонското кошаркарско првенство, не треба да плаќаат котизација. Таа обврска ја презема партнерот на Кошаркарската
Спорт

Ненад Димитријевиќ најдобар македонски кошаркар за 2019 година

А1он
На свечена церемонија синоќа во Скопје, Кошаркарската федерација на Северна Македонија ги прогласи најдобрите за 2019 година. КФСМ подели награди во повеќе категории, а главната,
Спорт

МЗТ: Господа од КФМ, до кога на наша сметка ќе си ја полните касата

А1он
Раководството на македонскиот кошаркарски шампион МЗТ Скопје Аеродром, преку соопштение изрази негодување од односот што кон нив го има Кошаркарската федерација на Северна Македонија. Аеродромци
Спорт

Извлечени натпреварувачките броеви за ПЛЖ за сезона 2019/20

А1он
Во просториите на Кошаркарската федерација на Северна Македонија денеска беше одржана жрепка за натпреварувачките броеви на клубовите кои ќе се натпреваруваат во Првата лига во
Спорт

Здружение на прволигаши: Лиценците по стара цена, ако не, нема играње кошарка

А1он
Претставниците на екипите членови на Првата македонска кошаркарска лига, денеска на седница на Здружението на прволигашите (ЗКПЛМ), донесоа одлука дека се подготвени да ги платат