pero antic

Спорт

Турскиот моден бренд „Кигили“ нов спонзор на македонските кошаркари

А1он
Ден откако стана моден спонзор на македонските олимпијци, турската компанија „Кигили“ попладнево потпиша договор за соработка и со Македонската кошаркарска федерација и во следните години
Спорт

Антиќ се прости од својот голем пријател Драган Василов – Цевка

А1он
Претседателот на Кошаркарската федерација на Северна Македонија, Перо Антиќ, по повод смртта на Драган Василов – Цевка упати сочувство во семејството на познатиот тренер и
Спорт

Антиќ номиниран за тимот на декадата во Евролигата

А1он
Претседателот на Кошаркарската федерација на Сверна Македонија и поранешен македонски репрезентативец Перо Антиќ, е номиниран за тимот на деценијата во елитното натпреварување – Евролигата. Антиќ
Спорт

Перо Антиќ нов претседател на Олимпискиот Совет на МОК

Виктор Јованов
На својата 117-та седница, Управниот одбор на Македонскиот олимписки комитет донесе Одлука, Перо Антиќ, да биде претседател на Олимпискиот Совет на МОК. Претседателот на Олимпискиот
Спорт

КК Гостивар и Перо Антиќ донираат 8 илјади евра за лекувањето на Стеван Гешовски – Гешо

А1он
Кошаркарскиот клуб Гостивар и неговиот претседател Перо Антиќ ќе обезбедат 8 илјади евра за лекување на Стеван Гешовски Гешо, кој што пред две години доживеа