Босанскиот репрезентативец Граџан уште една година во Еурофарм Пелистер

Од:

Македонскиот ракометен прволигаш Еурофарм Пелистер го продолжи за следната сезона договорот со босанскиот ракометен репрезентативец Елмир Граџан.

dobivaj vesti na viber

– Еурофарм Пелистер постигна согласност за продолжување на договорот со Елмир Граџан за уште една сезона и интернационалецот од Босна и Херцеговина ќе го носи дресот на нашиот клуб и во сезоната 2021/22, соопшти денеска битолската екипа.

– Влегувам во петтата година во Битола. Задоволен сум од градот, луѓето многу добро ме прифатија, како и во клубот. Очекувам следната сезона да бидеме поуспешни и да донесеме титули во Битола, изјави 27-годишниот Граџан за клупскиот сајт.

Претходно, Еурофарм Пелистер ги засили своите редови за следната сезона со Марио Кизиќ, Немања Обрадовиќ, Јосип Божиќ Павлетиќ и Реиние Табоада, а клубот го напушти капитенот и голман Градимир Чаневски.

Би можело да ве интересира

Лазаров: Имам јасна целосна слика

Ана Ололовска

Ѓоргоноски: Создаваме услови секое дете да ги покаже своите афинитети и развие својот талент кон ракометот

Ана Ололовска

Лазаров го скрати списокот ракометари за ЕП во јануари

Ана Ололовска

Вториот тим на Еурофарм Пелистер го совлада ракометниот шампион Вардар

Ана Ололовска

Ракометарите на Еурофарм Пелистер гостуваат кај Кадетен во Шафхаузен

Ана Ололовска

ЕХФ Куп: Македонските ракометарки поразени од Црна Гора

А1он