rajaner

Свет

Аеродром во Рим времено затворен поради три бомби од Втората светска војна

А1он
Римскиот аеродром „Чампино“, чии услуги ги користи нискобуџетната авиокомпанија „Рајанер“, денеска времено беше затворен за сообраќај откако беа откриени три бомби кои датираат од Втората
Свет

Авиокомпанија „Рајанер“ во загуба од 20 милиони долари за три месеци

Нискобуџетната авиокомпанија Рајанер (Ryanair) денеска соопшти дека е „во минус“ во третиот квартал на финансиската 2018-2019 година со нето загуба од 20 милиони евра поради
Свет

ЕК: „Рајанер“ ги крши правата на своите патници

Европската комисија денеска ги повика телата на ЕУ задолжени за заштита на правата на потрошувачите да извршат проверка на неодамнешните промени во политката на ирската
Економија

Поради штрајк приземјени повеќе авиони на „Рајанер“ низ Европа

А1он
Синдикатите на вработените во нискобуџетната авиокомпанија „Рајанер“ од шест европски држави денеска организараат штрајк, кој се очекува да ги попречи летовите низ целиот континент. Штрајкуваат
Економија

Штрајк во Рајанер, откажани 600 летови

А1он
Екипажот на нискобуџетната ирска компанија Рајанер започна штрајк во четири европски земји поради, како што наведуваат, лоши услови за работа. Поради штрајкот илјадници патници прават
Економија

Ирските пилоти на „Рајанер“ објавија дека планираат уште два штрајка во јули

А1он
Ирските пилоти на „Рајанер“ објавија дека ќе спроведат уште два еднодневни штрајкови со што сакаат да го зајакнат притисокот врз најголемата нискобуџетна авиокомпанија во Европа
Економија

Штрајк во „Рајанер“, се очекува голема блокада

А1он
Екипажот на ирската авиокомпанија „Рајанер“ најави координиран штрајк во четири европски земји, изјави претставникот на синдикатот Антонио Ескобар. – Датумот на стапување во штрајк на
Магазин

ВИДЕО: Стујард заигра на песна од Бритни Спирс и ги изненади патниците

А1он
Патниците на авиокомпанијата „Рајанер“ на летот од Џенова до Борнмут имале прилика да уживаат во уникатен перформанс на еден од стрјуардите во авионот. Стјуардот Паоло,
Економија

„Рајанер“ купува 24,9 отсто од акциите на авиокомпанијата на Ники Лауда

А1он
Нискобуџетната ирска авиокомпанија „Рајанер“ соопшти дека купува 24,9 отсто од акциите на австриската авиокомпанија, основана од поранешниот возач на Формула 1, Ники Лауда. Планот на