rajaner

Свет

ВИДЕО: Авион на Рајанер во борба со невремето, не успеа да слета

А1он
Невремето Сиаран што ја зафати Европа однесе најмалку седум животи и предизвика сообраќаен хаос, затворајќи ги аеродромите и одложувајќи многу летови. Storm Ciaran! Ryanair aborts
Свет

Повторно штрајк на вработените во авиокомпанијата Рајанер во Белгија

А1он
Вработените во авиокомпанијата Рајанер (Ryanair) во Белгија почнаа тридневен штрајк, поради што претстојниот новогодишен викенд ќе бидат откажани десетици летови. Се претпоставува дека штрајкот во
Свет

Рајанер: Евтини билети од 10 евра нема да има поради скапото гориво

А1он
„Рајанер“ ќе работи уште подобро во случај на економска криза во Велика Британија, бидејќи граѓаните ќе продолжат да патуваат, но ќе бараат пониски цени, прогнозира
Економија

Рајанер очекува во летните месеци пополнетост на авионите до 94 отсто

А1он
Директорот на ирската нискобуџетна авиокомпанија Рајанер (Ryanair), Мајкл О’Лири изјави дека очекува пополнетоста на авионите да биде на ниво пред пандемијата со Ковид-19. Во април
Економија

„Рајанер“ предупредува на зголемени цени и веројатно доцнења на летовите во текот на летото

А1он
Извршниот директор на нискобуџетната авиокомпанија „Рајанер“, Мајкл О’Лири предупреди дека цените на летовите ќе се зголемат ова лето поради големата побарувачка, а поминувањето низ аеродромите
Свет

„Рајанер“ ги зголеми проценките за превоз на патници во наредните години

А1он
Ирската нискобуџетска авиокомпанија „Рајанер“ денеска ја зголеми својата проценка за бројот на патници во следните пет години, наведувајќи ја побарувачката во Европа и намалениот капацитет
Свет

Авион на Рајанер принудно слета во Берлин поради закана за бомба

А1он
Авион на нискобуџетниот ирски авиопревозник „Рајанер“ на линијата од Даблин за Краков, ноќеска бил принуден да слета на аеродромот во Берлин поради закана за поставена
Свет

На „Рајанер“ му се заканува прекин на летови кон Италија поради непочитување правила против Ковид-19

А1он
Италијанската државна управа за цивилно воздухопловство и се закани со ирската компанија Рајанер со поништување на одобрувањето за летови во државата поради непочитување на правилата
Економија

„Рајанер“ има 95 отсто помали приходи во однос на минатата година

А1он
Нискобиџетниот ирски авиопревозник „Рајанер“ денеска соопшти за својата прва загуба во текот на првиот квартал од оваа фискална година, за која смета дека е „најпредизвикувачка
Економија

„Рајанер“ ќе отпушти 3.500 вработени ако не прифатат пониски плати

А1он
Ирскиот нискобуџетен авио превозник „Рајанер“ планира да затвори околу 3.500 работни места доколку со вработените не постигне договор за намалување на платите, изјави денеска генералниот