protokoli

Видео Македонија

ВИДЕО: Наместо да биде затворен, во скопскиот локал и вечерва ќе пее Владо Георгиев

Кристијан Ландов
Во скопскиот локал „Мош“ каде вчеравечер не се почитуваа протоколите за заштита од коронавирус, вечерва повторно ќе се одржи журка со истиот српски пејач, Владо
Македонија

Скопскиот локал „Мош“ е затворен поради пречекорување на работното време, а не поради турканиците

Кристијан Ландов
Инспекторите го затвориле скопскиот локал „Мош“ каде вчеравечер на забавата со Владо Георгиев, имаше гужви и турканици меѓу посетители, вели директорот на Пазарниот инспекторат, Стојко
Видео Македонија

ВИДЕО: Гужви и турканици во скопски локал каде пееше Владо Георгиев

Кристијан Ландов
Со гужви, играње и пеење вчера се одржа настап на српскиот пејач Владо Георгиев во познат угостителски објект во центарот на Скопје. Присутните не одржуваат
Економија

Со нови протоколи се отвораат игротеките безбедни за децата

А1он
Групацијата на забавни, рекреативни и едукативни дејности во рамки на Услужната комора при Сојуз на стопански комори на Македонија го поздрави носењето на протоколите за
Македонија

Владата објави дополнителни протоколи за градинките и за културните настани

А1он
На веб-страницата на Владата на Република Северна Македонија се објавени Измените и дополнувањата на општиот дел од Протоколот за начинот и условите за организација на
Македонија

ВИДЕО: Стотици млади повторно на журка во струмички „Аватар“, клубот пререгистриран во кафуле

Маја Илиевска-Пачемска
Пет дена со журки и бендови во живо, повторно работи струмичкиот клуб „Аватар“ кој во јули беше пломбиран поради непочитување на мерките за заштита од
Македонија

Омбудсманот бара МОН да мисли на децата со попреченост при изработка на протоколите за настава

А1он
Реформите на образовниот систем со цел решавање на нееднаквостите, мора да започнат со препознавање на постојните проблеми и предизвици со кои се соочувале учениците со
Македонија

МОН и Комисијата за заразни болести го одложија состанокот за протоколите

А1он
Состанокот, што денеска требаше да го продолжат Комисијата за заразни болести и работната група на Министерството образование и наука, во врска со протоколите со кои
Македонија

(ВИДЕО) МОН објави упатство за чистење на училиштата, за протоколите ќе го чека СОНК

А1он
Во очекување на протоколите со сите детали како ќе работат училиштата од 1 септември, Министерството за образование и наука објави Упатство со прирачник за одржување
Македонија

120 пазарни инспектори во контрола, на плажа од 100 квадрати дозволено е да има 15 луѓе

Маја Илиевска-Пачемска
Државниот пазарен инспекторат од денес во полн состав продолжува со контрола на спроведувањето на безбедносните протоколи за заштита од коронавирусот. На листата објекти за проверка