pendarovski

Македонија

Сиљановска во штабот на Пендаровски

А1он
Гордана Сиљановска Давкова денеска го посети изборниот штаб на нејзиниот против кандидат Стево Пендаровски. Таа на „Твитер“ објави дека со присутните разговарале за фер и
Македонија

Пендаровски: Ако некој сака да гласа за Гордана Сиљановска тоа значи трет мандат за Иванов

А1он
Пендаровски, денеска побара поддршка од жителите на Пробиштип и Карбинци, каде од жителите на преку заокружување на бројот 3, за подобра иднина, за да не
Македонија

Пендаровски во Кратово: Поканата за членство во НАТО ни овозможува гаранција за границите

А1он
Концептот за напредок носи сигурна иднина на државата, ги отвора перспективите на младите и подобрување на стандардот на граѓаните,порача Пендаровски денеска во Кратово, и воедно
Видео Македонија

ВИДЕО: Некреативна кампања која тешко допира до неопределените гласачи

Мери Јордановска
Некреативните слогани, традиционалното водење кампања со митинзи и класично рекламирање, долгите говори, стерилните долги програми, без издвоени поенти ги прават гласачите збунети, уморни и незаинтересирани
Македонија

Пендаровски во Дебар: Да не и дозволиме на Гордана и на ВМРО-ДПМНЕ пак да не вратат назад

А1он
На претстојните претседателски и локални избори да се гласа за концептот што води напред кон ЕУ и НАТО, побара денеска од граѓаните на Дебар, Пендаровски.
Видео Македонија

ВИДЕО: Како се редат митинзи, така се редат и гафови во претседателската кампања

Кристијан Ландов
Продолжува низата гафови и комични ситуации на митинзите на претседателските кандидати во последната недела од изборната кампања. Стево Пендаровски на митинзите зборуваше на албански, им
Македонија

Пендаровски: Со членство во НАТО и отварање на вратите на ЕУ имаме шанса за голем економски развој

А1он
Вечерва на митинг во Куманово, Пендаровски ја побара поддршката на граѓаните од градот, за кој рече дека претставува Македонија во мало. Навраќајќи се минатото, истакна