pendarovski

Македонија

(ВИДЕО) Пендаровски: Во мојот кабинет ќе има претставници од сите етнички заедници

А1он
Претставници од сите етнички заедници во неговиот кабинет, поголема вклученост на жените во политиката, директни средби со граѓани, Центар за политичко образование. Ова се дел
Македонија

(ВИДЕО) Пендаровски од Делчево: Само ако продолжиме напред можеме отворените перспективи за младите да ги зграпчиме со две раце

А1он
Стево Пендаровски, заедничкиот кандидат за претседател, на трибина со жителите на Делчево разговараше за перспективите за младите што ги отвора напредокот, за можностите за вработување,
Македонија

Пендаровски од Делчево: Поделбите не смеат да продолжат

А1он
Кандидатот за претседател Стево Пендаровски по обраќањето пред граѓаните на Берово продолжи со митинг и во Делчево. Пред граѓаните Пендаровски зборуваше за отворените проблеми кои
Македонија

Пендаровски: Власта мораше да донесе тешки одлуки и компромиси за да отвориме порти кон Европа

А1он
Претседателскиот кандидат Стево Пендаровски вечерва пред беровчани ги нагласи политиките на актуелната влада за кко што рече „отворање на портите на Европа, наместо тунелот во
Видео Македонија

ВИДЕО: Солзи, срциња, јога и зајчиња во кампањата на Пендаровски и Сиљановска

Кристијан Ландов
По почетокот на предизборната претседателска кампања, освен митинзи, средби со граѓани и дуели, сведоци сме и на многу забавни моменти, гафови и срцепарателни изјави на
Македонија

Пендаровски: Дојде време да си го вратиме она што ни го земаа пред 5 години

А1он
Кандидатот за претседател на СДСМ и коалицијата, Стево Пендаровски на самиот почеток на вечерашната конвенција кажа дека е дојдено време да се земе она што
Македонија

Силјановска му го честита роденденот на Пендаровски

А1он
Кандидатката за претседател, Гордана Силјановска Давкова, преку својот профил на „Твитер“ му го честита роденденот на противкандидатот Стево Пендаровски. Упатувам искрени честитки до колегата @SPendarovski
Македонија

Заев: Режимот му ја зема победата на Пендаровски, доста беше претседател кој прима наредби

Режимот му ја зема победата на Пендаровски, имаме човек едуциран за претседатаел, човек кој созреваше за да биде идниот претседател на сите граѓани, порача премиерот
Македонија

Пендаровски: Не ми треба фикус дома

Кандидатот за претседател од СДСМ, Стево Пендаровски, на митингот од Прилеп порача дека идниот врховен командант на државата мора да има интегритет. „Ако не се
Македонија

Потпретседателот на ДУИ Невзат Бејта ја поддржа кандидатурата на Пендаровски

А1он
Потпретседателот на ДУИ и поранешен градоначалник на општина Гостивар Невзат Бејта, стави потпис за поддршка на Стево Пендаровски, заеднички кандидат на коалицијата предводена од СДСМ